Download de nyeste fartkameraopdateringer til dit ESX VN709 OP-ASTRA navigationssystem, inklusive mere end 150.000 faste og mobile kameralokationer i hele Europa og verden.

Sidst opdateret: 28.06.2026
Opdatere min enhed lige nu

Download den seneste tilgængelige opdatering. Opdater dine kort. Vælg din bil fra listen, og få de oplysninger, du skal bruge for at opdatere dine kort. Den mest komplette database over hastighed kamera til rådighed på internettet. Du vil modtage inmediately et download link, der indeholder de nødvendige filer til at opdatere enheden. Du behøver ikke at gøre andet format konverteringer. 100% Juridiske


ESX VN709 OP-ASTRA

For at opdatere din GPS-enhed: ESX VN709 OP-ASTRA med den nyeste opdatering, skal du følge næste instruktioner.

Først og fremmest skal du sørge for du fik opdateringsfilen til din ESX VN709 OP-ASTRA enheden, hentes fra SpeedcamUpdates.com.

Hvis stadig ikke har fået det, kan du få det nu udfylde den formular, du ser på denne side.

  1. Uddrag af filer fra SpeedcamUpdates zip-pakken. Hvis den fil, du har downloadet ikke er en ZIP-fil betyder at filen er allerede dekomprimeret, og du kan fortsætte med næste trin i denne installationsvejledning.
  2. For at fuldføre din installation skal du vælge din installationsmetode afhængig af mulighederne i enheden (*). Hvis enheden understøtter USB-tilslutning, skal du slutte den til din PC. Når enheden er registreret af din PC, kigge efter i det nye opbevaring drev, den mappe, der indeholder de oplysninger, vi ønsker at opdatere. Normalt er det indeholdt i ".../CONTENT/speed cameram". Hvis enheden bruger SD hukommelse card, uddrag den, og sætter det ind i din PC kan få adgang til mapperne. Se efter mappen ".../CONTENT/speed kamera". Fjern alle tidligere fil indeholdt i mappen ".../CONTENT/speed kamera". (txt-fil, spud fil, spb fil) Kopier de udpakkede filer i at omslag (normalt bør det være en txt-fil). Genstart derefter din GPS-enhed. Den nye spud og spb filer vil blive oprettet af enheden. Installationen er fuldført.


 

ESX VN709 OP-ASTRA

ESX VN709 OP-ASTRA tilbyder omfattende kortdækning med iGo-Primo 3D navigationssoftware forudinstalleret på et 8GB microSD-kort. Denne software inkluderer kort for 46 lande, herunder Tyrkiet, hvilket sikrer, at brugerne har adgang til et bredt udvalg af navigationsdata. Regelmæssige opdateringer af kortdatabasen er afgørende for at opretholde nøjagtig rutevejledning og information om interessepunkter. Brugere kan nemt opdatere deres kort ved at downloade de nyeste versioner, der er kompatible med Windows CE 6.0, hvilket sikrer, at deres navigation forbliver aktuel og pålidelig.

Opdatering af navigationssoftwaren på ESX VN709 OP-ASTRA er enkel. Brugere kan installere opdateringer via en USB-forbindelse eller direkte gennem microSD-kortet. For at starte opdateringsprocessen skal du blot downloade de nyeste kortfiler og overføre dem til microSD-kortet. Når kortet er sat tilbage i enheden, vil navigationssoftwaren genkende de nye kort og integrere dem problemfrit. Denne brugervenlige arbejdsgang sikrer, at førere kan holde deres navigationssystem opdateret med minimal indsats.

ESX VN709 OP-ASTRA leverer pålidelig rutevejledning ved at anvende avancerede algoritmer til at beregne optimale ruter baseret på realtidsdata. Brugere kan drage fordel af funktioner som fartkameraalarmer, der øger køresikkerheden ved at give rettidige meddelelser om fartfælder langs ruten. Denne funktionalitet gør det muligt for førere at justere deres hastighed tilsvarende og dermed undgå potentielle bøder. Kombinationen af præcis rutevejledning og brug af fartkameraer gør VN709 OP-ASTRA til et praktisk valg til navigation under forskellige vejforhold.